UZAVŘENÍ MŠ Z DŮVODU CELOSTÁTNÍ STÁVKY

Vážení rodiče,

z důvodu účasti všech zaměstnanců na celostátní stávce mateřských, základních a středních škol bude dne 27.11.2023 provoz mateřské školy uzavřen.

Cílem stávky není to, aby učitelé „dostali přidáno“, ale to, aby platy nepedagogických pracovníků v roce 2024 neklesly či nedošlo k situaci, kdy škola nebude mít dostatečné finanční prostředky na zaměstnání asistenta pedagoga.

Z důvodu plánovaných vládních škrtů hrozí reálné snížení mezd především nepedagogických pracovníků, tj. pozic, bez nichž by nebylo možné provoz MŠ udržet, jedná se především o paní kuchařky a paní uklízečky. Plánované kroky by tak výrazně ovlivnily běžný chod mateřské školy.

Další dotčenou skupinou mají být asistenti pedagoga, aktuálně má naše mateřská škola 3 zaměstnance na této pozici. Jejich práce je ve třídách velmi důležitá. Pokud by mateřská škola o tyto pozice přišla, zůstal by pedagog sám na třídu s plným počtem dětí, včetně dětí s podpůrným opatřením. V důsledku toho hrozí celkové snížení kvality vzdělávání i narušení běžného harmonogramu dne a v neposlední řadě ve spoustě případů i k ohrožení bezpečnosti dětí.

Vnímáme, že uzavření mateřské školy může spoustě rodičů způsobit komplikace, ale žádáme vás nejen o pochopení, ale i podporu, neboť v konečném důsledku jde o to, v jakých školách a jakým způsobem se budou vzdělávat vaše děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..