Informace k zápisu do prvních tříd 2017/2018

Zápisy dětí do prvních tříd školního roku 2017/2018 se budou konat v období od 1. do 30. dubna. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Zákonný zástupce je tedy povinen dítě k zápisu k povinné školní docházce přihlásit. Na základě příslušné žádosti mohou být do povinného vzdělávání přijaty i děti, které šestého roku věku nedovršují, nezbytnou součástí žádosti však musí být vyjádření poradenského centra, stejně jako u žádosti o odklad.

Jak postupovat v případě zájmu o odklad školní docházky? (dle § 37 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění)

  1. zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podá písemnou žádost o odklad začátku povinné školní docházky
  2. doloží žádost doporučujícím posouzením školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně-pedagogické centrum)
  3. žádost doloží doporučujícím posouzením odborného lékaře (pediatra) nebo klinického psychologa

Doporučení pro rodiče: Pokud z opodstatnělých důvodů zvažujete zažádat o odklad školní docházky vašeho dítěte, v dostatečném předstihu se objednejte v poradenském zařízení. Pokud byste vyšetření odkládali, mohlo by být v měsíci dubnu velmi obtížné sjednat termín. K zápisu se dostavte  s potřebnými materiály. V případě, že dube některá z náležitostí žádosti scházet, poskytne ředitelka ZŠ zákonnému zástupci lhůtu na jejich doplnění.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..